Program 12 kroków

Pielęgnacja i makijaż w 12 etapach

Niezależnie od tego, czy robią Panie makijaż regularnie, okazyjnie czy prawnie nigdy, odkryjmy razem w jak znacznym stopniu makijaż może pomóc w lepszym samopoczuciu.

Szeroka paleta produktów, kolorów oraz technik makijażu umożliwia ukrycie lub pomniejszenie niedoskonałości takich jak zmiana kolorytu skóry, zwiększenie lub zmniejszenie wagi, „hiper pigmentacja” (pojawienie się ciemnych plam w przypadku jasnej cery i odwrotnie: jasnych plam w przypadku ciemnej cery), wypadanie brwi lub rzęs. Oczywiście nie należy zapominać, że zmiany, które obserwują Panie na twarzach mają charakter przejściowy.

1. Oczyszczenie skóry

Usuń makijaż z oczu. Oczyść twarz za pomocą płynu lub mleczka do demakijażu, które nakłada się i usuwa za pomocą bawełnianego wacika.
Usuń resztki produktu do demakijażu i odśwież skórę za pomocą tonika bezalkoholowego naniesionego na bawełniany wacik.

2. Maseczka nawilżająca

Nakładaj grubą warstwę maseczki, opuszkami palców, na całą twarz z wyjątkiem konturu oczu. Usuń jej nadmiar po upływie 4 - 5 minut za pomocą chusteczki higienicznej.

3. Nawilżanie codzienne

Często nawilżaj skórę, aby zapobiec jej wysuszeniu. Nakładaj rano i wieczorem krem na twarz w celu ułatwienia makijażu, nie zapominając o szyi. Warto również pamiętać o oddzielnym kremie pod oczy.

4. Podkład

Wybrany odcień podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnej pigmentacji skóry, co pozwoli nadać cerze jednolity odcień oraz podkreśli delikatny, naturalny wygląd.

5. Korektor

Używaj korektora (w kremie lub sztyfcie), w celu ukrycia sinych obwódek (podkrążenia) oczu, niedoskonałości lub przebarwień skóry.

6. Puder

Nałożyć cienką warstwę pudru za pomocą gąbeczki lub pędzelka w celu utrwalenia podkładu na całej twarzy, nie zapominając o powiekach.

7. Róż

Pędzlem rozprowadzić róż na kościach policzkowych wzdłuż linii kości policzkowej, w kierunku do górnej części ucha.

8. Brwi

Niektórym kobietom wystarcza lekkie podkreślenie brwi, inne muszą je namalować. Aby tego dokonać, należy odtworzyć naturalną linię brwi i naszkicować je drobnymi kreseczkami.
Aby odtworzyć naturalną linię brwi, należy wybrać ołówek (niezbyt miękki) w naturalnym kolorze.
W celu uzyskania wyznaczenia linii brwi:

Ustaw kredkę wzdłuż nosa pionowo w stronę wewnętrznego kącika oka. Zaznaczyć punkt powyżej nasady nosa. To w tym miejscu linia brwi powinna się zaczynać.

Następnie, patrząc prosto przed siebie, przyłóż kredkę od płatka nosa ukośnie w kierunku zewnętrznej części tęczówki („kolorowej” części oka). Zaznacz punkt. W tym miejscu linia brwi powinna być najwyższa.

Aby określić miejsce, w którym linia brwi powinna się kończyć, należy przyłożyć kredkę, od płatka nosa do zewnętrznego kącika oka i zaznaczyć punkt.

Połącz zaznaczone punkty. Lepiej zrobić to małymi pociągnięciami niż jedną linią ciągłą. Następnie grubiej narysować brwi od strony wewnętrznej oka, tak aby się zwężały ku środkowi łuku brwiowego.

9. Cień do powiek

Jasny cień nalóż na ruchomą część górnej powieki. Ciemniejszym odcieniem podkreśl zewnętrzny kącik oka. Aby uzyskać naturalny efekt, stosuj odcienie zbliżone do kolorystyki skóry.

10. Tusz do rzęs

Tusz do rzęs podkreśla spojrzenie i nadaje twarzy wyraz.
Najpierw nakładaj tusz na rzęsy górne, następnie na dolne.

11. Kredka do ust

Aby zapobiec „uciekaniu” szminki i podkreślić usta, zaznaczyć ich kontur kredką (małymi pociągnięciami)

12. Szminka

Delikatne podkreślenie ust szminką uzupełnia makijaż. Należy wybrać szminkę nawilżającą o uniwersalnym kolorze.

 
DOŁĄCZ DO NAS