Program 12 kroków

 

Niezależnie od tego, czy robią Panie makijaż regularnie, okazyjnie czy prawnie nigdy, odkryjmy razem w jak znacznym stopniu makijaż może pomóc w lepszym samopoczuciu.

Szeroka paleta produktów, kolorów oraz technik makijażu umożliwia ukrycie lub pomniejszenie niedoskonałości takich jak zmiana kolorytu skóry, zwiększenie lub zmniejszenie wagi, „hiper pigmentacja” (pojawienie się ciemnych plam w przypadku jasnej cery i odwrotnie: jasnych plam w przypadku ciemnej cery), wypadanie brwi lub rzęs. Oczywiście nie należy zapominać, że zmiany, które obserwują Panie na twarzach mają charakter przejściowy.


Codzienne oczyszczanie skóry twarzy i szyi jest niezbędne i nie wolno nam o nim zapominać. Jeżeli malujemy oczy, makijaż usuwamy za  pomocą wacików nasączonych produktem do demakijażu. Twarz i szyję oczyszczamy za pomocą płynu lub mleczka do demakijażu nałożonego na bawełniany wacik.
 

W okresie leczenia dostarczanie wody skórze jest niezwykle ważne. Wybieramy maseczkę nawilżającą z małą ilością składników  chemicznych, bez zapachu. Opuszkami palców, nakładamy grubą jej warstwę na całą twarz z wyjątkiem konturu oczu. Nie zapominamy o szyi.  Nadmiar usuwamy po upływie 4 - 5 minut lub pozostawiamy do całkowitego wchłonięcia. Informację o sposobie użycia znajdziemy na  opakowaniu.                                                                                                         


Do pielęgnacji twarzy i szyi stosujemy kremy głęboko nawilżające. Nakładamy je rano i wieczorem. Pamiętamy również o oddzielnym kremie pod oczy.

 


Odcień podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego kolorytu skóry, co pozwoli nadać cerze jednolity odcień oraz podkreśli delikatny, naturalny wygląd. W zimie stosujemy podkłady jaśniejsze, w lecie ciemniejsze.

 


Aby ukryć niedoskonałości skóry oraz nierówną pigmentację używamy korektora (w kremie lub sztyfcie). Lekki korektor pomoże nam również  ukryć sine obwódki pod oczami (podkrążenia) . Nakładamy go zawsze, w małej ilości, na podkład.

 


W celu utrwalenia podkładu cienką warstwę pudru nakładamy na twarz za pomocą gąbeczki lub pędzla.

 


Róż rozprowadzamy pędzlem na kościach policzkowych w kierunku górnej części ucha.

 

To ważny element makijażu. Niektórym kobietom wystarcza lekkie podkreślenie brwi, inne muszą je namalować. Aby tego dokonać, należy, niezbyt miękkim ołówkiem odtworzyć naturalną linię brwi i naszkicować je drobnymi kreseczkami. Wybieramy kolor grafitowy lub brąz,  czarnego unikamy. Oto w jaki sposób wyznacza się linię brwi:

Ustawiamy kredkę wzdłuż nosa pionowo w stronę wewnętrznego kącika oka.  Zaznaczamy punkt powyżej nasady nosa. To w tym miejscu linia brwi powinna się zaczynać.
Następnie, patrząc prosto przed siebie,  przykładamy kredkę od dołu skrzydełka nosa ukośnie w kierunku zewnętrznej części tęczówki („kolorowej ” części oka). Zaznaczamy punkt. W  tym miejscu linia brwi powinna być najwyższa.
Aby określić miejsce, w którym linia brwi powinna się kończyć, przykładamy kredkę od  skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka i zaznaczamy punkt. Łączymy zaznaczone punkty. Robimy to małymi pociągnięciami ołówka a nie linią ciągłą. Brwi powinny być szersze od wewnętrznej strony oka i zwężały się ku środkowi łuku brwiowego.
                                 

 

Jasny cień nakładamy na ruchomą część górnej powieki. Ciemniejszym odcieniem podkreślamy zewnętrzny kącik oka. Aby uzyskać naturalny efekt, stosujemy odcienie zbliżone do kolorystyki skóry.                                  

 


Tusz do rzęs podkreśla spojrzenie i nadaje twarzy wyraz. Zaczynamy od górnych rzęs, nakładamy niezbyt dużą ilość tuszu pilnując, żeby włoski się nie sklejały. Jeśli mamy widoczne cienie pod oczami unikamy malowania dolnych rzęs.
                                 

 


Aby precyzyjnie podkreślić usta, dobrze jest zaznaczyć ich kontur kredką (małymi pociągnięciami), której kolor dobieramy do odcienia pomadki.
                                 

 

Delikatne podkreślenie ust szminką uzupełnia makijaż. Wybieramy szminkę nawilżającą o uniwersalnym kolorze.                                   

Podstawy pielęgnacji i makijażu w 12 etapach z Fundacją Piękniejsze Życie - Pobierz ulotkę »

 
DOŁĄCZ DO NAS
Uprzejmie informujemy, że strona korzysta z plików Cookie, kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować o tym, że od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie przetwarzaniem danych osobowych (RODO) i w związku z tym informacje na temat podmiotu i zakresu przetwarzania ewentualnie podanych przez Państwa danych osobowych w serwisie piekniejszezycie.org są dostępne tutaj
Polityka przetwarzania danych osobowych w serwisie PiekniejszeZycie.org w nawiązaniu do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO).
1. O jakich danych mówimy ?

W przypadku użytkowników serwisu chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z serwisu PiekniejszeZycie.org, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

W przypadku Sponsorów, Wolontariuszy i Partnerów chodzi o dane osobowe niezbędne do kontaktu i sprawnej realizacji warsztatów i innych celów statutowych Fundacji Piękniejsze Życie. W tym przypadku zbieramy (imiona, nazwiska, telefon, email, adres pocztowy).

 

Nie zbieramy i nie przetwarzamy danych osobowych Pacjentek biorących udział w warsztatach- zapisy na warsztaty prowadzą wyłącznie pracownicy Współpracujących Szpitali.

2. Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych ?
Administratorem Twoich danych osobowych będzie Fundacja Piękniejsze Życie, ul. Widok 16 lok. 5 00-023 Warszawa
3. W jakim celu chcemy przetwarzać Twoje dane ?

Przetwarzamy te dane w celach opisanych w naszej polityce prywatności, między innymi do:

  • sprawnego kontaktu (obsługi wiadomości przekazywanych Nam poprzez formularz kontaktowy, każdorazowo za zgodą na przetwarzanie danych osobowych)
  • obsługi zgłoszeń wolontariuszy (na podstawie porozumienia o współpracy, w kalendarium online)
  • wysyłki paczek z materiałami na warsztaty (do osób upoważnionych przez Szpital)

 

4. Komu możemy przekazać dane ?

Jeśli jesteś użytkownikie tej strony: Twoje dane osobowe gromadzone w serwisie PiekniejszeZycie.org nie będą przekazywane innym podmiotom.

Jeśli jesteś Wolontariuszem, Partnerem, Przedstawicielem Sponsora lub Współpracującego Szpitala: Twoje dane osobowe w określonych sytuacjach mogą zostać powierzone współpracującym z Nami zaufanym firmom zapewniającymi usługi kurierskie, pocztowe, telekomunikacyjne, księgowe, magazynowy czy informatyczne. Dane te będą przetwarzane wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji zadań tych firm.

5. Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych ?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz otrzymać informacje w jakim zakresie były przetwarzane Twoje dane osobowe. W tym celu skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się tutaj

Informujemy także, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

6. Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych ?

Zbieramy (i przetwarzamy) tylko te dane, które są niezbędne do kontaktu, sprawnej organizacji warsztatów, realizacji celów statutowych Fundacji oraz w celach marketingowych (w tym profilowanie oraz w celach analitycznych).

Przetwarzanie danych Sponsorów, Partnerów i Wolontariuszy będzie odbywać się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Fundacji.

Przetwarzanie danych w celach marketingowych (na stronie www.piekniejszezycie.org) będzie odbywać się na podstawie Twojej zgody. Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i możesz ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

 

FORMULARZ KONTAKTOWY - PRZETWARZANIE DANYCH
FORMULARZ KONTAKTOWY